Zostań sprzedawcą na wszystko.pl

Zostań sprzedawcą na wszystko.pl

2022

 

Szanowni Państwo,

Chcielibyśmy poinformować, że mogą się już Państwo rejestrować na najnowszej platformie sprzedażowej wszystko.pl.

 

Comarch platformę wszystko.pl rozwijał już ponad 10 lat temu, ale teraz, kierując się trendami oraz nowymi możliwościami w branży e-commerce, stworzył projekt w nowej formule.

 

Sprzedawcy rejestrujący się na platformie mogą liczyć na bardzo dobre warunki. Szczególną uwagę warto zwrócić na 0% prowizji od sprzedaży oraz gwarancję o braku konkurencyjności ze strony operatora platformy. Zapraszamy Państwa na główną stronę portalu, gdzie znajdą Państwo podstawowe informacje na temat serwisu – sprawdź.

 

Premiera konsumencka platformy planowana jest na przyszły rok. Jednak już teraz przedsiębiorcy sprzedający w Internecie mogą przygotowywać się na ten kluczowy moment, zakładając konto na wszystko.pl i publikując oferty swoich produktów.

 

My natomiast chcielibyśmy zwrócić Państwa szczególną uwagę na współpracę platformy z systemem Comarch ERP Optima.

 

 

Integracja Optimy z platformą wszystko.pl

 

Integracja Optimy z platformą wszystko.pl jest dostępna, jeżeli posiadają Państwo aktualną gwarancję na program oraz korzystają z modułu Faktury, Handel lub Handel Plus.

 

Pierwszym krokiem do rozpoczęcia współpracy z platformą jest założenie i aktywowanie konta sprzedawcy – mogą to Państwo zrobić za pośrednictwem przycisku, który znajduje się na końcu artykułu. Proces rejestracji i aktywacji konta został dokładnie opisany w artykułach „Jak założysz konto firmowe na platformie” oraz „Jak aktywujesz konto sprzedawcy?

 

W kolejnym etapie mogą Państwo zintegrować aktywowane konto z Optimą. Można to wykonać bezpośrednio z poziomu Optimy we wskazanych miejscach:

  • w oknie Oferty Comarch ERP z prawej strony znajduje się przycisk wszystko.pl;
  • w zakładce Ogólne, po wybraniu Włącz nowe funkcje;
  • w zakładce Handel, po wybraniu Uruchom sprzedaż w Internecie, a następnie przycisku wszystko.pl;
  • w zakładce System, po wybraniu Konfiguracja -> Firma -> e-Handel -> wszystko.pl po naciśnięciu przycisku dodawania.

 

W każdym powyższym wariancie będzie dostępne okno Rozpocznij sprzedaż na wszystko.pl. Klikając w tę opcję zostaną Państwo przekierowani do przeglądarki internetowej w której wyświetli się strona z logowaniem do portalu. Po zalogowaniu się do portalu powinien wyświetlić się komunikat, że udało się powiązać Państwa konto z Optimą.

 

Po poprawnym uruchomieniu integracji w konfiguracji System -> Konfiguracja firmy -> e-Handel -> wszystko.pl pojawi się wpis informujący o połączeniu obu systemów. W tym miejscu mogą Państwo również dokonać zmian ogólnych ustawień dotyczących danych wysyłanych do wszystko.pl.

 

Dodatkowo na karcie towaru pojawią się nowe pola, umożliwiające przygotowanie ofert sprzedaży.

 

 

Przygotowanie oferty w Comarch ERP Optima, która zostanie przesłana do wszystko.pl

 

 

Na karcie towaru w prawym górnym rogu dostępna jest nowa zakładka wszystko.pl. Po wejściu w nią otworzy się formularz do opisu produktu. Aby przesłać produkt na platformę, konieczne jest uzupełnienie przynajmniej tytułu oferty. Pozostałe dane można uzupełnić już na platformie sprzedażowej.

 

W celu udostępnienia produktu na wszystko.pl wystarczy zaznaczyć parametr Udostępnij ofertę w zakładce wszystko.pl w karcie towaru (w prawym górnym rogu), a następnie kliknąć Zapisz w karcie towaru. Aby zakończyć ofertę, należy odznacz ten parametr i kliknąć Zapisz.

 

Natomiast w celu zaktualizowania udostępnionej już oferty, należy wejść w menu Narzędzia -> e-Handel, zaznaczyć interesujące Państwa opcje i kliknąć ikonę pioruna, by wykonać synchronizację.

Ważne! Oferta przesłana z Comarch ERP Optima pojawia się na wszystko.pl jako szkic. Szkic można dowolnie edytować zarówno w systemie Comarch ERP Optima, jak i na platformie. Szkic nie jest ofertą dostępną dla kupujących. Dopiero zatwierdzenie utworzonego w serwisie szkicu powoduje udostępnienie oferty dla kupujących.

 

Pobieranie zamówień zostanie wprowadzone w kolejnych wersjach Comarch ERP Optima; w wersji 2023.0.1 zamówienia nie są importowane.

 

Więcej informacji na temat, w jaki sposób z poziomu Optimy uzupełnić formularz oferty oraz dodać zdjęcia znajdą Państwo tutaj.