OrderSoft Partner Roku 2023

OrderSoft Partner Roku 2023

2023

 

Cieszymy się ogromnie ogłaszając, że nasza firma została uhonorowana prestiżową nagrodą Partner Roku 2023 za najlepsze wdrożenie systemu Comarch ERP XL. To nie tylko zaszczyt dla naszej firmy, ale także potwierdzenie zaangażowania, ciężkiej pracy i innowacyjności, które wkładamy w rozwój naszych projektów.

 

Transformacja z Klientem na Pokładzie

 

Nasza prezentacja konkursowa dotyczyła wdrożenia systemu Comarch ERP XL w przedsiębiorstwie Granbud, które prowadzi działalność w branży meblowej. Obecnie zajmuje się produkcją mebli z drewna litego oraz elementów z płyt drewnopochodnych. Firma specjalizuje się w produkcji seryjnej realizowanej na zamówienie klienta. Żeby doskonalić organizację pracy i przepływ danych firma zdecydowała się w 2022 roku na wdrożenie Comarch ERP XL. Zarząd wybrał właśnie ten system, ponieważ pochodzi od polskiego producenta i umożliwia kompleksowe objęcie procesów firmy produkcyjnej. Z innowacji systemowych u klienta zastosowano między innymi: Comarch WMS, OS MES oraz moduł Kontrola jakości

 
Comarch WMS

 

Aplikacja Comarch WMS wspiera pracowników w prawidłowej realizacji procesów magazynowych. Niektóre z nich przedstawiamy w filmie. Zobaczysz w nim operacje realizowane na kolektorze danych w WMS Magazynier m.in. przyjęcie surowca połączone z wydrukiem etykiety i wydanie go na produkcję. Odpowiednie oznakowanie umożliwia śledzenie partii (trace ability), co jest istotne dla kontrahentów Przedsiębiorstwa Granbud, szczególnie ze względu na certyfikat FSC. Do ważnych kwestii należy usprawnienie przyjęć dotyczących jednego zlecenia produkcyjnego, a docierających z różnych maszyn oraz umożliwienie wydań z magazynu do załadunku, zanim wszystkie elementy danego zamówienia będą gotowe. To ostatnie jest istotne ze względu na częste występowanie wielopozycyjnych zleceń produkcyjnych i krótkie terminy realizacji.  

OS MES

 

Sercem prawie każdej firmy produkcyjnej jest obszar produkcji, nie inaczej jest w Przedsiębiorstwie Granbud. Aplikacja OS MES umożliwia zbieranie danych w czasie rzeczywistym, ponieważ rejestracja czynności odbywa się bezpośrednio na gniazdach roboczych i w sposób nieobciążający pracownika. Dzięki temu bieżące śledzenie postępów w produkcji poszczególnych zleceń możliwe jest w Comarch ERP XL, z którym nasze rozwiązanie jest w pełni zintegrowane. Moduł ułatwia także prawidłową ewidencję pobieranych partii materiałów i wybór zamienników, co przekłada się na płynność procesów magazynowych i logistycznych. Ponadto nasze rozwiązanie pozwala firmom produkcyjnym monitorować koszty wytworzenia produktów i wykorzystanie parku maszynowego. Osobom zainteresowanym dalszymi informacjami polecamy film o OS MES.

 

Kontrola jakości

 

Dla Przedsiębiorstwa Granbud bardzo ważnym elementem wdrożenia było usprawnienie procesu kontroli jakości w celu zmniejszenia ilości reklamacji składanych przez klientów. Jako rozwiązanie zastosowano dedykowany moduł systemu Comarch ERP XL. Obecnie, pracownik działu kontroli jakości, po zeskanowaniu kodu zlecenia produkcyjnego, otrzymuje szczegółowe informacje o wymaganych parametrach wyrobu. Ma także dostęp do dokumentacji technicznej, która stanowi element karty danego produktu. Dzięki pobieraniu tych danych z systemu, pracownik ma pewność w kwestii korzystania z aktualnych materiałów. Przebieg kontroli jakości możesz zobaczyć na filmie.

 

 

Jesteś zainteresowany prezentacją konkursową i chcesz zobaczyć efekty naszej pracy? Napisz do nas!

 

 
 
Zespół, który stał za wszystkimi innowacjami

 

Nagroda to nie tylko sukces dla nas jako Partnera Comarch, ale również dowód na niezwykłą pracę naszego zespołu. Zaangażowanie, pomysłowość i zdolność do współpracy doprowadziły do stworzenia innowacyjnych rozwiązań, które przyczyniły się do wzrostu wydajności i efektywności firmy Granbud. Każdy członek zespołu, bez względu na swoje stanowisko, wniósł nieoceniony wkład w proces wdrożenia systemowego Comarch ERP XL. Poświęcenie i elastyczność w pokonywaniu przeszkód stały się kluczowymi elementami sukcesu tego projektu.

 

 

Patrzymy w przyszłość z optymizmem

 

Nagroda Partner Roku 2023 to dla nas bodziec do dalszego rozwoju i doskonalenia naszych procesów. Patrzymy z optymizmem w przyszłość, gotowi do kolejnych wyzwań i innowacyjnych projektów. Jesteśmy dumni z tego, co osiągnęliśmy razem, i z pewnością to tylko początek naszej wspólnej drogi ku nowym wyzwaniom i osiągnięciom. Dziękujemy wszystkim za wsparcie i obiecujemy, że będziemy dążyć do jeszcze większych osiągnięć!

 

Zapraszamy do śledzenia naszej strony na Facebooku, gdzie będziemy dzielić szczegółami naszych kolejnych projektów.

 

Razem z Comarchem zmieniamy oblicze branży IT!