Nowa wersja Comarch ERP XL

Comarch ERP XL

Nowa wersja Comarch ERP XL

 2018

 

Mamy przyjemność poinformować, że jest już dostępna nowa wersja Comarch ERP XL 2018.2.1.

Na szczególną uwagę zasługuje fakt, że aktualizacja systemu daje możliwość przetłumaczenia interfejsu na dowolny język w alfabecie łacińskim. Przewidziana jest, także możliwość wprowadzenia tłumaczeń z wykorzystaniem cyrylicy. Comarch rezygnuje z wydawania odrębnej wersji ERP XL w języku angielskim. Wybór języka będzie możliwy na etapie logowania podczas instalacji. To powoduje również zmiany w cenniku. Koszt licencji przy zakupie Interfejsu wielojęzycznego wynosi 10 tys. zł, niezależnie od liczby użytkowników czy tłumaczeń.

Nowa wersja comarch ERP XL
Lista języków obcych w słowniku kategorii

Ustawiony język interfejsu w nowej wersji Comarch ERP XL oczywiście można zmienić z pozycji danego modułu. Taka zmiana może być permanentna lub chwilowa, zależnie od zaznaczenia wybranych elementów przez Operatora. Jeśli zostanie wybrany język jako domyślny, zmieni się język Systemu przypisany do karty bieżącego Operatora.

Comarch ERP XL
Zmiana języka Użytkownika w trakcie pracy w module

System w Comarch ERP XL pozwala na wprowadzenie własnych opisów, fraz i komunikatów, aby zastąpić te automatyczne. Daje to możliwość na wprowadzanie branżowej terminologii, która może uprościć pracę na systemie.

Powinni Państwo poznać jeszcze możliwości nowej wersji Comarch ERP XL, takie jak:

 • Geolokalizację w systemie zgłoszeń SENT – zgodnie z wymogami ustawy wchodzącej w życie od października tego roku, która nakłada obowiązek wprowadzania dodatkowych danych dotyczących miejsca dostawy/dostarczenia; widnieją nowe pola na formularzu wywozu:
  • województwo,
  • długość i szerokość geograficzna;
 • Wprowadzanie dokumentu Prolongaty –  jest to zgoda na przedłużenie terminu płatności lub rozbicie na raty (generator rat) dla należności, także pochodzących z zaksięgowanych faktur:
  • Płatnościowa – zmienia termin płatności,
  • Informacyjna – nie zmienia terminu płatności, ale jest widoczna jako dokument jeszcze niewymagalny,
Comarch ERP XL

Dodatkowe parametry prolongaty:

Comarch ERP XL
Comarch ERP XL
 • Aktualizację schematów dla deklaracji VAT-7(18) /7K(12) oraz obsługę dodatkowych mechanizmów filtrowania płatności w rejestrach VAT, jak na przykład nowe filtry przeterminowanych płatności,
Comarch ERP XL
 • Rozwój integracji z MS Outlook i Google Calendar.

Do nowej wersji Comarch ERP XL jest już udostępniony Comarch MES w wersji 2018.2.1. Doszła, także możliwość drukowania i generowania RW/PW.

Szczegółowy opis zmian jest dostępny w dokumencie.