Nowa wersja Comarch ERP Optima 2020.7.1

Nowa wersja

Nowa wersja Comarch ERP Optima 2020.7.1

 2020

Szanowni Państwo, w lipcu swoją odsłonę ma kolejna wersja programu Comarch ERP Optima.
Nowa wersja – Optima 2020.7.1 to przede wszystkim zmiany prawne wprowadzone w modułach Księgowość oraz Płace i Kadry,
ale również szereg usprawnień i korekt zastosowanych we wszystkich obszarach programu.

 

 

Księgowość

 

W module Księgowość udostępniono nowe formularze do naliczania deklaracji VAT-UE(5) i VAT-UEK(5). Formularz VAT-UE(5) obowiązuje za okres rozliczeniowy od czerwca 2020 roku, natomiast formularz VAT-UEK(5) za okres od stycznia 2020 roku. Formularze są dostępne również w module Optima Biuro Rachunkowe.

 

Godną uwagi aktualnością jest również możliwość uwzględnienia w uldze za złe długi wierzytelności, dla których upłynęło 30 dni od terminu płatności.  Jest to wariant przewidziany dla podatników, którzy ze względu na skutki COVID 19 znajdują się w trudnej sytuacji finansowej.

Dodatkowo na formularzu wydruku Ulga na złe długi – lista dokumentów, dostępnego z poziomu formularza zaliczki na PIT-36(18), PIT-36L(7), dodano informację o wspólniku, którego dotyczy lista.

 

Szczegółowy opis powyższych funkcjonalności znajdą Państwo na dedykowanej stronie.

 

 

Płace i Kadry

 

Nowa wersja programu wprowadza aktualny wskaźnik waloryzacji, obowiązujący od dnia 1 lipca br. wynoszący 108,10%.

 

Dodatkowo Comarch zaktualizował załącznik ZUS RCA tak, aby był zgodny z obowiązującym wzorem dla deklaracji składanych za okres od czerwca 2020 r.

 

Kolejne zmiany wprowadzone w module Płacy i Kadry dotyczą sposobu naliczania wynagrodzenia pracownika, któremu w trakcie miesiąca zmieniano wymiar etatu oraz zmodyfikowano plan pracy lub zmieniono kalendarz.

 

Dokładny opis wprowadzonych zmian, jak również informacje o skorygowaniu niektórych wcześniejszych nieprawidłowości, znajdą Państwo na stronie pomocy Comarch – link.

 

 

Handel

 

Jeżeli chodzi o zmiany wprowadzone w module Handel z pewnością należy zwrócić uwagę na możliwość umieszczania kodów CN, zarówno na wydrukach faktur sprzedaży jak i ich korektach.

 

W module wprowadzono również szereg poprawek dotyczących m.in. korekt zbiorczych i kopiowania towarów.
Aby zapoznać się z nimi wystarczy kliknąć tutaj.

 

 

CRM

 

W module CRM wraz z nową wersją pojawiła się całkowicie nowa funkcjonalność. Optima CRM - definiowalna lista zadań

 

Chcecklista – “do zrobienia” jest to funkcja, która umożliwia tworzenie zadań dla operatorów w obrębie konkretnej bazy danych. Ma postać wysuwanego panelu bocznego. Stworzone w niej zadania mają formę dwupoziomowych list z przypisanym operatorem oraz terminem wykonania.

 

Zachęcamy Państwa do skorzystania z nowej funkcji modułu CRM ponieważ ułatwia dopilnowanie terminowej realizacji zadań, zarówno bezpośrednio przez pracowników, jak i kierowników zespołów.

 

Instrukcja obsługi oraz konfiguracji znajduje się tutaj, natomiast dodatkowo zapraszamy Państwa do obejrzenia krótkiego filmiku instruktażowego na temat nowej funkcjonalności. 

 

 

 

Ponadto użytkownicy modułu CRM Plus w nowej wersji programu otrzymają możliwość tworzenia szablonów zadań cyklicznych. Funkcja pozwala na znaczną oszczędność czasu, ponieważ raz wygenerowane zadanie będzie powtarzało się zgodnie z ustalonym cyklem – czytaj więcej.

 

 

Instalacja systemu

 

Uwaga! Program Comarch ERP Optima nie jest wspierany na systemach operacyjnych Windows 8, Windows 7, Windows Server 2008 R2 i starszych.
Więcej informacji na temat wymagań sprzętowych i systemowych znajdą Państwo na stronie Comarch.

 

 

 

Zachęcamy do pobrania najnowszej wersji Comarch ERP Optima 2020.7.1,
mogą to Państwo zrobić za pomocą poniższego przycisku.