Comarch lider systemów ERP w Polsce

Systemy ERP w Polsce

Comarch lider systemów ERP w Polsce

 2018

 

Kolejny rok z rzędu Comarch osiągnął wzrost w sprzedaży oprogramowania klasy ERP. Według najnowszego raportu „Poland Enterprise Application Software Market 2017”, przygotowanego przez firmę badawczą IDC, Comarch zwiększył swoje udziały w rynku o 2 proc., osiągając poziom 19,1 proc. Już od kilkunastu lat Comarch umacnia swoją pozycję w branży osiągając dwucyfrowe wyniki. Przychody za pierwsze półrocze 2018 roku wyniosły o 19 procent więcej niż przed rokiem, co przekłada się na zawrotną kwotę 136 mln złotych.

 

Trochę historii

 

Takie wyniki cieszą podwójnie, ponieważ Comarch w tym roku obchodzi 25-lecie istnienia firmy. W Polsce od lat jest liderem w sektorze ERP. Jednak oprogramowania krakowskiego potentata można już znaleźć w takich krajach jak Niemcy, Francja, Hiszpania i wiele innych, a Comarch podbija kolejne kontynenty w tym także Azję.

 

Ciągły rozwój

 

Ekspansja zagraniczna to niewątpliwie ważny aspekt strategii sprzedaży. Jednak to rodzimy rynek pozostaje fundamentem biznesu. W sektorze małych i średnich firm również odnotowano wzrost sprzedaży w przeciągu sześciu miesięcy w 2018 roku o prawie 30 procent w porównaniu z rokiem ubiegłym, czyli 69,3 mln złotych. Co oznacza szybszy rozwój niż w całym sektorze systemów ERP w Polsce. Według danych IDC Comarch ma prawie 31 proc. udziału w rynku. Kolejna firma posiada 20,6 proc. w tym segmencie.

Comarch lider systemów ERP w Polsce

Na taką sytuację miały również wpływ kolejne zmiany prawne. Szczególnie obowiązek przesyłania Jednolitego Pliku Kontrolnego JPK, nałożony przez Ministerstwo Finansów oraz inne jak RODO.

 

– Systemy Comarch są na bieżąco aktualizowane i dostosowywane do obowiązujących przepisów prawa. W odróżnieniu od wielu konkurentów, od lat mamy politykę udostępniania funkcjonalności klientom, którzy posiadają nasz system na gwarancji lub korzystają z rozwiązań w chmurze, bezpłatnie. Nie muszą kupować za extra opłatą dodatkowych modułów ani funkcji. – podkreśla Zbigniew Rymarczyk.

 

Plany na dalszy wzrost

 

Sukces odnosi ogłoszony w 2016 roku „Plan 7500”. Zakłada on ciągły rozwój i wzrost przychodów ze sprzedaży rozwiązań ERP. Plan zakłada wzrosty na najbliższe siedem lat i osiągnięcie 500 mln złotych przychodu. Aby osiągnąć zakładane cele Comarch nadal będzie podbijał rynki zagraniczne. Dodatkowo rozbudowywał ofertę produktową w systemie chmurowym oraz zwiększał nakłady na prace badawczo-rozwojowe.

Comarch lider systemów ERP w Polsce

Comarch lider systemów ERP w Polsce