Comarch HRM

comarch HRM

Comarch HRM

Comarch HRM
Mamy przyjemność poinformować, że jest już dostępna nowa wersja aplikacji Comarch HRM 2018.8.1.

Nowa strona startowa pozwala użytkownikom w jeszcze szybszy i prostszy sposób dodawać wydarzenia zawodowe lub prywatne. Nowy panel powiadomień informuje o dodanych zdarzeniach.

Strona Startowa w aplikacji Comarch HRM została przebudowana. Teraz użytkownik będzie miał możliwość od razu po zalogowaniu mieć wgląd w limit urlopu wypoczynkowego. W osobnym oknie pojawi się limit urlopu przysługujący na dany rok. W formie graficznej przedstawiona będzie liczba dni pozostałych, wykorzystanych oraz oczekujących na zatwierdzenie przełożonego. Obok okna z urlopem jest widoczny panel z powiadomieniami, tak jak na zdjęciu poniżej. W tej sekcji można znaleźć informacje o wprowadzonych nieobecnościach, delegacjach, szkoleniach czy ocenie pracownika. Opcje filtra są uzależnione od posiadanych  przez użytkownika uprawnień.

HRM panel 1

Ze strony startowej jest możliwość zaplanowania takich zdarzeń jak: nieobecność, szkolenie, delegacja, ocena pracownika. Wystarczy wybrać przycisk „Zaplanuj”, bez konieczności przechodzenia między zakładkami. To okno również jest zależne od przydzielonych uprawnień. Po wybraniu funkcjonalności otworzy się odpowiedni formularz, w celu uzupełnienia informacji.

Panel HRM 2

Poniżej omówionych elementów na stronie głównej aplikacji Comarch HRM jest widoczny również kalendarz. Jest on podzielony na dwie części, widok tygodniowy oraz miesięczny. Aby zmienić wyświetlany tydzień na inny należy wskazać odpowiedni w kalendarzu miesięcznym. W widoku tygodniowym widzimy zaplanowane godziny pracy, zaplanowane/zatwierdzone nieobecności, delegacje i szkolenia. W kalendarzu miesięcznym dni są oznaczone kolorami, które odpowiadają czynnościom zaplanowanym na ten dzień.

HRM panel 3

Zmiany, jakie jeszcze zaszły w konkretnych obszarach Comarch HRM:

  1. Ocena pracownika:
  • Możliwość edycji arkusza oceny pracownika (wewnątrz formularza)
  • Przy edycji arkusza są widoczne imię i nazwisko pracownika
  • Kierownik może wystawiać oceny pracownikom, tylko z okresu kiedy był ich przełożonym
  1. Wprowadzono kontrolę liczby dni urlopu „na żądanie”. Kiedy pracownik będzie chciał wprowadzić kolejny urlop przekraczający limit pojawi się komunikat „Planowana nieobecność przekracza limit urlopu na żądanie”
  2. Przy zmianie hasła niespełniającego wymagań bezpieczeństwa użytkownik zostanie o tym poinformowany.
  3. Dodano kolumnę rodzaj limitu na liście limity nieobecności.
  4. Został dodany komunikat „Istnieje już dokument o tej samej nazwie” przy próbie dodania na listę dokumentu z tą samą nazwą oraz analogicznie przy próbie dodania „obszaru” dla dokumentu już istniejącego.

Informacje na temat instalacji systemu oraz szczegółowe dane o zmianach znajdą Państwo na dedykowanej stronie.