Comarch DMS

Comarch ERP XL

Comarch DMS

Mamy przyjemność poinformować o dostępnej nowej wersji DMS 2018.2, która jest bogatsza o dodatkową paczkę rozszerzeń funkcjonalnych w ramach HotFix 2018.2.1.

Należy wymienić wyróżniające funkcje:

  • Moduł Comarch DMS może teraz współpracować z systemem Comarch ERP Altum (na zasadach licencjonowania i cennika, jak w przypadku Comarch ERP XL),
  • Praca na jednym dokumencie lub obiegu DMS z wykorzystaniem różnych baz danych pochodzących z różnych systemów, np. Comarch ERP XL z/lub Comarch ERP Altum z Comarch ERP Optima,
  • Zmiana kolejności kolumn lub ich ukrywanie, co pozwala na personalizację widoku list, wszystko dostępne w panelu użytkownika,
  • Aplikacja Comarch Mobile DMS pozwala na wyświetlanie informacji o nowych i przekazanych dokumentach (Android i iOS).

Nowa wersja DMS 2018.2 koncentruje się również na ergonomii pracy.  Można w tym miejscu nadmienić o możliwości konfiguracji zachowania w aplikacji, podczas gdy dokument trafia do kolejnego etapu po przekazaniu. Dzięki temu między innymi dokument nie zamyka się i jest opcjonalność dalszego podglądu. Dodatkowo:

  • Jest możliwość podświetlenia lub wyboldowania (Outlook) nieprzeczytanych dokumentów na liście,
  • Z poziomu karty obiegu można podejrzeć zawartość dokumentów,
  • W oknie Comarch DMS wyświetlanie zawartości załączników PDF,
  • Automatyczne wyświetlanie załącznika po wykonaniu określonego etapu (domyślne zachowanie, aby załącznik zawsze się otwierał np. po określonych czynnościach).

HotFix 2018.2.1 jako paczka rozszerzeń udostępnia nowy moduł Raporty. Przydatny użytkownikom do tworzenia własnych raportów czy analiz w formie wydruku. Raporty graficzne można znaleźć w menu „Dashbordy”.

DMS

Comarch DMS

Document Managment System został stworzony po to, aby usprawnić obieg dokumentów w firmie. Daje możliwość m.in. elektronicznego obiegu faktur, umów, wniosków pracowników i realizację zapotrzebowań. Wprowadzenie rozwiązania znacząco redukuje koszty, dzięki zminimalizowaniu wysyłania tradycyjnie dokumentów. Moduł pozwala na pracę z dowolnego miejsca, wystarczy jedynie dostęp do Internetu. Daje również ochronę, aby danych nie utracić oraz możliwość ustawienia powiadomień o dokumentach oczekujących. DMS daje wiele możliwości i sprawdził się w firmach, które z niego skorzystały.