Nowa wersja Comarch Business Intelligence 2019.0

Comarch BI

Nowa wersja Comarch Business Intelligence 2019.0

Informujemy, że można już pobierać i korzystać z uaktualnionego modułu Business Intelligence przygotowanego do nowej wersji Comarch ERP XL 2019.0. Wprowadzono wiele zmian, które są gotowe do pobrania w dokumencie poniżej artykułu. Przedstawimy i krótko opiszemy najważniejsze z nich.

W nowej wersji Comarch ERP XL dostęp do wcześniej przygotowanych raportów BI Point jest możliwy już z okien systemu. Pisaliśmy o tym w artykule opisującym zmiany w Comarch ERP XL 2019.0. Funkcjonalność ta umożliwia szybki dostęp do analiz, bez tracenia czasu na wyszukiwanie informacji w module. Raport wywołany z poziomu ERP XL dostosowuje się od razu do filtrów zaznaczonych na liście.

Business Intelligence w nowej odsłonie to możliwość analizy obszaru Środków Trwałych. Dotyczy ona danych z księgi inwentarzowej, amortyzacji oraz podstawy bilansowej i podatkowej. Informacje można analizować w zestawieniu z: Dokumentem, Pracownikiem, Kontrahentem, Środkami Trwałymi (Grupa, Akronim, Nr Inwentarzowy). Wartości przedstawione mogą być w walucie wybranej na dokumentach bądź przeliczane na walutę systemową. Można także zdefiniować, którego miesiąca będą prezentowane dane, dzięki dodaniu raportu Środki Trwałe na dany miesiąc.

Business Intelligence

W Business Intelligence będzie teraz możliwa analiza uczestnictwa kontrahentów w przygotowanym programie lojalnościowym. Informacje na temat salda punktów czy ich wykorzystania przez uczestnika będą dostępne w standardowym raporcie „Program Lojalnościowy”. Opiera się on o zapytanie SQL i pozwala na kontrolę liczby punktów danego użytkownika. Widoczne dane przekazywane są jako parametr.

Business Intelligence

Praktyczne zmiany jakie zaszły w module:

  • informacje o magazynach przenosi się teraz na dokumenty FAI z powiązanych z nimi dokumentów PZI,
  • w kostce Produkcja 2.0 dołożono obsługę atrybutów oraz atrybutów jako miar,
  • dodano nowe miary, które odpowiadają za nowe funkcjonalności: Pracownik Aktywny, Aktualny dzień poprzedni, Data rozliczenia dokumentu.

Aktualnie Comarch Business Intelligence występuje w sprzedaży w dwóch pakietach dla Comarch ERP XL. Pakiet I zawiera:

  • Księgę Raportów,
  • Analizy: Logistyki, Reklamacji, Umów oraz jedno dodatkowe do wyboru (Finanse i księgowość, CRM, Wizyty i transport, Produkcja, HR).

Pakiet II obejmuje wszystkie funkcjonalności wymienione powyżej oraz moduł budżetowania w Księdze Raportów.

Zapraszamy  do zapoznania się ze nowościami.