Rekomendacja za wdrożenie Comarch ERP XL

Systemy ERP w Polsce

Rekomendacja za wdrożenie Comarch ERP XL

 2018

 

Możemy pochwalić się kolejną udaną współpracą. Otrzymaliśmy oficjalną rekomendację od naszego Klienta Dom Medialny Św. Wojciech. Szczególnie ważne dla nas, ponieważ nasza współpraca trwa nieprzerwanie od kilkunastu lat.

 

Wydawnictwo Święty Wojciech rozpoczęło działalność w 1895 roku i działa nieprzerwanie do dziś. Jest jedną z najstarszych oficyn wydawniczych, a także publikuje książki od 1897 roku. W Poznaniu prowadzi jedną z największych katolickich księgarń w Polsce oraz sklepy e-commerce. Sprzedaż prowadzona jest również przez przedstawicieli handlowych. To właśnie wzrost ilości rejestrowanych zamówień oraz powiększający się obszar obsługujący przez handlowców zdecydowały o wdrożeniu Comarch Mobile Sprzedaż i Comarch Mobile Zarządzanie. Oba moduły współpracują z Comarch ERP XL.

Comarch erp XL

Przeprowadziliśmy z sukcesem pełną migrację z konkurencyjnego rozwiązania, które było już dla Klienta niewystarczające. Automatyzacja wystawianych w centrali korekt faktur do zwrotów klientów (PH rejestruje dokumentem RLS zwracane towary, a automat od razu wystawia faktury korygujące) pozwala podczas tej samej wizyty na przekazanie informacji klientowi o bieżącym zadłużeniu z uwzględnieniem wystawionych korekt i skompensowanie aktualnej płatności. Dom Medialny Św. Wojciech dzięki wdrożeniu otrzymał również:

 

– pełną i bieżącą informację o działaniach handlowców w Centrali,

– możliwość elastycznego konstruowania polityki cenowej towarów, jak: rabaty, wyprzedaże, nowości,

– usprawnienie windykacji należności poprzez dostarczanie handlowcom bieżącej informacji o stanie zadłużenia klienta,

– rejestrację pozostawionych materiałów marketingowych u klientów,

–  ponadto w powiązaniu z systemem Aposteriori możliwość analizowania sprzedaży wg rejonów i PH i innych wymiarów analitycznych,

– uszczelnienie procesu obiegu gotówki między Klient-PH-firma poprzez wydruki KP przez PH dla klienta na drukarce termicznej i wymuszanie okresowego rozliczania kas PH.

Comarch erp XL

 

Comarch Mobile Sprzedaż jest aplikacją dedykowaną dla przedstawicieli handlowych. Ponieważ umożliwia ona między innymi rejestrowanie dokumentów handlowych (faktury sprzedaży, przyjęcia zwrotów, rejestrowanie dokumentów reklamacji) podczas wizyty u Klienta. Przydatnym rozwiązaniem jest także rejestrowanie dokumentów kasowych i drukowanie ich bezpośrednio u Klienta. Dzięki aplikacji nie stanowi już problemu ewidencjonowanie i rozliczanie gotówki z pracownikami mobilnymi. Ze wszystkich tych funkcjonalności korzysta nasz Klient.

 

Do wglądu w bieżący czas pracy handlowców posłużył moduł Comarch Mobile Zarządzanie. Od momentu wdrożenia daje możliwość monitorowania w czasie rzeczywistym oraz rejestrowanie tras podróży pracowników podczas pracy. Św. Wojciech korzysta również z możliwości planowania wizyt handlowych zgodnie z przyjętym wzorcem, aby zwiększyć skuteczność handlowców. Rozwiązania Comarch Mobile sprawdzą się w każdej branży.

 

referencje ERP XL